«Алтын сертификатка» ээ болгондордун тизмеси жарыяланды

Кыргызстандын абитуриенттери арасында 2024-жылдагы Жалпы республикалык тестирлөөнүн жыйынтыгы белгилүү болуп, эң жогорку упай 234тү түздү. Бул тууралуу Билим берүү жана илим министрлигинен билдиришти.

Эң жогорку 234 упайды Бишкек шаарындагы Кыргыз-Орус Славян университетинин жалпы билим берүү орто мектебинин окуучусу – Аминат Гордаева, Бишкек шаарындагы №29 мектеп-гимназия окуу-тарбия комплексинин былтыркы жылдагы бүтүрүүчүсү – Максат Оморов жана Талас облусундагы “Мээрим-Себат” Талас эл аралык Кыргыз-Түрк кыздар лицейинин окуучусу – Элнура Эркинбекова алды.

«Алтын сертификат» алуу укугуна Бишкек шаарынан – 34, Чүй облусунан – 7, Ош шаарынан жана Ош облусунан – 6, Жалал-Абад облусунан – 3, Нарын облусунан – 3, Талас облусунан – 2 жана Баткен облусунан – 1 окуучу ээ болду.

Тизме: аты-жөнү, упайы, мектеби:

  1. Аминат Гордаева (234) – Бишкек ш., Кыргыз-Орус Славян университетинин жалпы билим берүү орто мектеби;
  2. Максат Оморов (234) – Бишкек ш., №29 мектеп-гимназия окуу-тарбия комплекси (былтыркы жылдын бүтүрүүчүсү);
  3. Эльнура Эркинбекова (234) – Талас обл., “Мээрим-Себат” Талас эл аралык Кыргыз-Түрк кыздар лицейи;
  4. Самарбек Абдиманнанов (232) – Баткен обл., “Семетей” Кадамжай лицейи;
  5. Рамазан Айдарбеков (231) – Нарын обл., М.Субакожоев атындагы Нарын лицейи;
  6. Дарина Дудникова (231) – Бишкек ш., №65 Экология-экономикалык лицейи (былтыркы жылдын бүтүрүүчүсү);
  7. Исабек Сатимбаев (231) – Ош обл., “Олимп” мектеп-гимназиясы;
  8. Баястан Сталбеков (231) – Жалал-Абад обл., Курманбек баатыр атындагы Жалал-Абад лицейи;
  9. Бек Темиркулов (231) – Чүй обл., Ж.Баласагын атындагы Токмок лицейи;
  10. Асхат Бекмухамбетов (230) – Бишкек ш., Б.Якир атындагы автордук физика-математикалык № 61 мектеп-лицейи;
  11. Шабдан Жантаев (230) – Бишкек ш., Б.Якир атындагы автордук физика-математикалык № 61 мектеп-лицейи;
  12. Ричард Инаркиев (230) – Бишкек ш., “Келечек” окуу-тарбия комплекси;
  13. Нуржан Абазбеков (229) – Бишкек ш., Б.Якир атындагы автордук физика-математикалык № 61 мектеп-лицейи;
  14. Айназик Абдыжапарова (229) – Ош обл, “Профессор Купуев П.К. атындагы Академиясы” мекемеси;
  15. Эльмар Бозоев (229) – Бишкек ш., “Билимкана” Эл аралык мектеби;
  16. Айганыш Дөөлөтбекова (229) – Нарын обл., А.Буйлашов атындагы №8 орто мектеби;
  17. Дарья Ли (229) – Бишкек ш., №70 мектеп-гимназия окуу-тарбия комплекси;
  18. Жумадил Ниязбеков (229) – Бишкек ш., былтыркы жылдын бүтүрүүчүсү;
  19. Актан Асаналиев (228) – Бишкек ш., былтыркы жылдын бүтүрүүчүсү;
  20. Индира Мажитова (228) – Ош ш., А.Тангатаров атындагы мектеп-гимназиясы;
  21. Айбек Осмонбаев (228) – Бишкек ш., №70 мектеп-гимназия окуу-тарбия комплекси;
  22. Самир Сабиров (228) – Бишкек ш., №70 мектеп-гимназия окуу-тарбия комплекси;
  23. Бекзат Ыдырысов (228) – Бишкек ш., №67 мектеп-гимназия окуу-тарбия комплекси;
  24. Ясин Абдурахманов (227) – Чүй обл., Жайыл баатыр атындагы жалпы билим берүү лицейи;
  25. Арслан Алымбеков (227) – Бишкек ш., №62 мектеп-гимназия окуу-тарбия комплекси;
  26. Карим Асылбеков (227) – Бишкек ш., Ч.Айтматов атындагы Кыргыз-Түрк балдар лицейи;
  27. Арзыбек Сулаев (227) – Чүй обл., былтыркы жылдын бүтүрүүчүсү;
  28. Элдос Тургамбаев (227) – Бишкек ш., Б.Якир атындагы автордук физика-математикалык № 61 мектеп-лицейи;
  29. Дмитрий Царенков (227) – Бишкек ш., И.Раззаков атындагы КМТУнун лицейи;
  30. Дилбара Акжигитова (226) – Бишкек ш., И.Ахунбаев атындагы КММАнын алдындагы лицей;
  31. Эсентур Асанкулов (226) – Чүй обл., А.Пушкин атындагы №1 гимназия-мектеби;
  32. Азамат Баргыбаев (226) – Бишкек ш., А.Токомбаев атындагы №24 мектеп-гимназия;
  33. Сыймык Жусубалиев (226) – Бишкек ш., Ч.Айтматов атындагы Кыргыз-Түрк балдар лицейи;
  34. Жамиля Камбараалиева (226) – Бишкек ш., К.Бобулов атындагы №88 жалпы орто билим берүү мектеби;
  35. Айдана Камчибекова (226) – Бишкек ш., былтыркы жылдын бүтүрүүчүсү;
  36. Байзак Карыпжанов (226) – Талас обл., “Манас Ата” Талас лицейи;
  37. Алмаш Мамасалиева (226) – Ош обл., Б.Келдибаев атындагы №25 орто мектеби;
  38. Нурзат Маматбаева (226) – Ош обл., “Араван Билим-Ордо” билим берүү мекемеси;
  39. Айсулу Осукеева (226) – Чүй обл., Новопавловка гимназия орто мектеби;
  40. Каухар Чойбаева (226) – Бишкек ш., №13 англис тилин тереңдетип окутууну камтыган мектеп-гимназиясы;
  41. Никита Шмыговский (226) – Бишкек ш., №12 мектеп-гимназиясы;
  42. Шерболот Абдимиталипов (225) – Ош обл., “Олимп” мектеп-гимназиясы;
  43. Темирлан Асанов (225) – Бишкек ш., А.Токомбаев атындагы №24 мектеп-гимназия;
  44. Тенгиз Валиев (225) – Бишкек ш., Б.Якир атындагы автордук физика-математикалык № 61 мектеп-лицейи;
  45. Бермет Джолоочуева (225) – Бишкек ш., “Билимкана-БААУ” билим берүү мектеби;
  46. Бектемир Доронбеков (225) – Жалал-Абад обл., Курманбек баатыр атындагы Жалал-Абад лицейи;
  47. Жанбол Жаркынбаев (225) – Нарын обл., былтыркы жылдын бүтүрүүчүсү;
  48. Сапарбек Кадырбеков (225) – Жалал-Абад обл., Курманбек баатыр атындагы Жалал-Абад лицейи;
  49. Темирлан Карабаев (225) – Чүй обл., Новопавловка гимназия орто мектеби;
  50. Айтуар Карабаев (225) – Бишкек ш., №62 мектеп-гимназия окуу-тарбия комплекси;
  51. Никита Михайлов (225) – Чүй обл., А.Пушкин атындагы №1 гимназия-мектеби;
  52. Салтанат Пазылбекова (225) – Бишкек ш., Б.Якир атындагы автордук физика-математикалык № 61 мектеп-лицейи;
  53. Асанбек Туратов (225) – Бишкек ш., №12 мектеп-гимназиясы;
  54. Рамир Хуснияров (225) – Бишкек ш., №37 гимназия-мектеби;
  55. Байэл Чолпонкулов (225) – Бишкек ш., Б.Якир атындагы автордук физика-математикалык № 61 мектеп-лицейи;
  56. Ширин Шакирова (225) – Бишкек ш., Бишкек ш., №9 мектеп-гимназия окуу-тарбия комплекси.
21 Июнь 2024 жыл 20:08

Тема боюнча